Nevyjasněné letecké nehody

Za celou dobu existence stíhacího letectva došlo k mnoha leteckým mimořádným událostem. Na zemi i ve vzduchu...

Moderátor: Netopýr

Odpovědět
zoupa
Začínající uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 20.02. 2009 17:54

Nevyjasněné letecké nehody

Příspěvek od zoupa » 16.01. 2015 20:32

Při léčebném pobytu v Bechyni jsem na náměstí objevil bronzovou desku, kde jsou uvedena jména pilotů z bývalého vojenského letiště, kteří zahynuli. A tam mně zaujalo jedno jméno: Valášek. Hodnost už si nepamatuji.
Já jsem v 60-tých letech sloužil jako VZS na letišti v Českých Budějovicích, a tam to jméno bylo dost frekventováno. Párkrát jsem se s ním setkal, a je pravda, že on se mezi lampasáky moc nehodil. A tak se asi proto o něm vyprávěli neuvěřitelné skazky, až možná i báchorky o jeho neustálých průšvizích, degradacích, povyšování atd. Nevím, co na nich bylo pravdy nebo ne. O tom by se, pokud je tady někdo kdo ho znal, mohl zmínit. Ale jedna tato báchorka mi přeci jen utkvěla v paměti. Údajně sw prý vsadil se prý o basu Budvaru, že až půjde na přistání, tak místo přistání proletí nad "vépédéčkem" na zádech! Tenkrát tam byly MiG-19.
Mně by ale hlavně zajímalo, k jaké tragické události došlo při níž zahynul?!
Na žádných webech jsem se zatím nic nedopátral. Takže, pokud tady je někdo, kdo o tom ví něco více, byl bych docela rád. Je možno zaslat i osobní zprávu na email pokud by to nebylo možno věřejně publikovat.

penzista
Specialista
Příspěvky: 52
Registrován: 07.02. 2010 16:55

Re: Nevyjasněné letecké nehody

Příspěvek od penzista » 21.01. 2015 20:30

dovoluji si vložit odkaz z "pomníky letců" s uvedenou deskou zahynuvších příslušníků útvarů v Bechyni, v katastrofách a haváriích však nefiguruje :?:http://www.pomnikyletcu.cz/fotoalbum/po ... v-bechyni/

penzista
Specialista
Příspěvky: 52
Registrován: 07.02. 2010 16:55

Re: Nevyjasněné letecké nehody

Příspěvek od penzista » 21.01. 2015 21:10

ještě jeden odkaz o letcíh asi pod čtvrtou fotkou jsou v červeném řádku jména pilotů, není to jednoznačné, ale mluví se o historkách z ČB a je tam jméno Valášek :( možná ho na fotkách poznáš :roll:


http://www.piloti.snadno.eu/Prepadovi-stihaci.html

Odpovědět

Zpět na „Letecké nehody a katastrofy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host