Stránka 1 z 1

Technické problémy a výpadky dostupnosti fóra

Napsal: 10.01. 2009 12:59
od Tyratron
Vážení čtenáři a registrovaní uživatelé!
Omlouváme se za dnešní výpadek v dostupnosti našeho fóra, který byl způsoben technickými problémy na serverech našeho poskytovatele webhostingových služeb.
Podařilo se nám společnými silami odstranit příčinu těchto potíží a administrátor následně obnovil kompletní adresářovou strukturu diskuzního fóra mimo databáze, která nebyla nikterak poškozena.
Věříme, že k podobným událostem již v budoucnu nebude docházet.

Děkujeme za pochopení.

Za společnou administraci portálu a fóra

Tyratron

Výpadek dostupnosti fóra i portálu

Napsal: 13.03. 2009 23:18
od Tyratron
Vážení čtenáři a registrovaní uživatelé!
Omlouváme se za dnešní výpadek v dostupnosti našeho fóra v čase 18.00 až 18.45 hodin, který byl způsoben technickými problémy na serverech našeho poskytovatele webhostingových služeb.

Děkujeme za pochopení.

Za společnou administraci portálu a fóra

Tyratron

Výpadek databáze

Napsal: 18.07. 2017 18:27
od Tyratron
Vážení kolegové!

V důsledku technických změn u poskytovatele hostingu, došlo k narušení databáze našeho fóra. :(
I když provádíme minimálně 1x měsíčně vlastní zálohování souborů fóra i celé databáze, přesto se nám nepodařilo ji kompletně zrestaurovat. Proto žádáme ty, kteří se nyní nebudou moct přihlásit do fóra, aby svoji registraci zopakovali.
Zároveň bychom Vás chtěli požádat, abyste svoje příspěvky - pokud to bude jen trochu možné - znovu přidali do jednotlivých témat fóra.

Děkujeme za pochopení a trpělivost. :)


Společná administrace portálu a fóra CS PVO.

Nepřátelský útok na naše fórum

Napsal: 03.11. 2018 22:38
od Tyratron
Vážení přátelé,

v posledních několika dnech docházelo k tzv. nepřátelskému útoku na naše fórum. :o Nejsme schopni přesně identifikovat odkud tento "útok" - cíleně směřovaný na naše fórum - přišel. Nicméně jsme byli nuceni ho na nějaký čas vypnout, protože nám od našeho providera přicházely varující emaily, že databáze našeho fóra je neustále zahlcována tzv. session (dotazy) z mnoha různých IP adres. :evil:
Tyto tzv. dotazy směřovaly na různé stránky celého fóra, a svoji četností způsobovaly enormní zatížení serverů, takže náš poskytovatel hostingu (provider) byl nucen odpojovat naši databázi, aby nedošlo k zhroucení celého webu. :twisted:
Podle posledních měření to vypadá, že se situace zklidnila, a četnost tzv. session (dotazů) se vrátila do normálu. ;)
P.S. Pokusíme se analyzovat celou situaci, případně zjistit, odkud k tomuto "útoku" došlo. Nemáme ale k dispozici síly a prostředky, kterými disponují státní úřady a organizace, zabývající se kybernetickými útoky. :(

Redakce a administrace portálu a fóra CS PVO

Nepřátelský útok na naše fórum je veden z Číny

Napsal: 05.11. 2018 23:07
od Tyratron
Vážení přátelé a příznivci,

důslednou analýzou se nám podařilo identifikovat útočníky, kteří se zaměřili na zahlcování našeho fóra tzv. session (dotazy). Jedná se o různé firmy ze Šanghaje a přímo z Pekingu v Čínské lidové republice.
Z jejich IP adres odchází neustálý proud pomalých SQL dotazů, které způsobují na serverech našeho poskytovatele hostingových služeb zvýšenou zátěž databáze, na kterou je připojeno naše fórum.
S odborníky na kybernetické útoky budeme nadále konzultovat, jakým způsobem se dá - jestli vůbec - takovému jednání účinně bránit.
Držte nám palce!


Redakce a administrace portálu a fóra CS PVO

Nepřátelský útok na naše fórum - doufejme - zastaven!

Napsal: 08.11. 2018 19:35
od Tyratron
Vážení přátelé,

jak jste určitě sami zaznamenali, v posledních několika dnech docházelo k tzv. nepřátelskému útoku na naše fórum.
Všechny IP adresy, které jsme byli schopni dohledat v naší databázi - a po prověření jsme je identifikovali, že pocházejí z několika čínských firem v Šanghaji a Pekingu - jsme zablokovali. ;)
Doufáme, že tímto krokem jsme zastavili tyto útoky. Podle posledních měření na serverech našeho providera se situace vrátila tzv. do normálu, který byl před útokem.
Ještě se jednou omlouváme za nucená vypnutí našeho fóra, a děkujeme za pochopení a podporu. :)

Redakce a administrace portálu a fóra CS PVO