3.rtb 53.rtpr - Třebotovice

Potřebujete najít někoho, kdo s Vámi sloužil u některého útvaru či jednotky vojsk PVOS? Tak to zkuste zde! Pro prvotní kontakt a výměnu informací...

Moderátor: Netopýr

Odpovědět
Yanek
Začínající uživatel

3.rtb 53.rtpr - Třebotovice

Příspěvek od Yanek » 20.04. 2014 07:50

Mihalič byl jako major a ZVT ještě v roce 1980 na útvaru. Sloužil jsem tam jako vojcl 1978-80. Báli se ho všichni, ale já nějak nevim proč. Von sice řval a pouštěl hrůzu, ale já nezažil, že by někdo dostal pár vostrejch nebo něco tak. Já pár průserů udělal a vždycky mne seřval a tim to skončilo. A když se rozkecal (já byl posledního půl roku provianťák na Sv. Tomáši, takže jeho člověk) tak vyprávěl zajímavý věci.

Netopýr
Šéfmoderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.rtb 53.rtpr - Třebotovice

Příspěvek od Netopýr » 25.04. 2014 09:51

Yanek píše:Mihalič byl jako major a ZVT ještě v roce 1980 na útvaru. Sloužil jsem tam jako vojcl 1978-80. Báli se ho všichni, ale já nějak nevim proč. Von sice řval a pouštěl hrůzu, ale já nezažil, že by někdo dostal pár vostrejch nebo něco tak. Já pár průserů udělal a vždycky mne seřval a tim to skončilo. A když se rozkecal (já byl posledního půl roku provianťák na Sv. Tomáši, takže jeho člověk) tak vyprávěl zajímavý věci.
Zdravím, pane kolego! :)
Předpokládám, že v letech 1978 až 1980 jsi nastoupil nejprve do Třebotovic na prapor a pak jsi sloužil na Sv. Tomáši na rotě. Takže, vzpomínka na majora Mihaliče je fajn, ale je potřeba rozlišovat mezi 155. radiotechnickým plukem Č. Budějovice a 53. radiotechnickým praporem Třebotovice. ;)
Dávám odkaz na související téma: viewtopic.php?f=104&t=368
P.S. Kdyby si na něho, či na další "veterány" 155. rtp v Budějkách, chtěl někdo zavzpomínat. :lol:

zoupa
Začínající uživatel

Příspěvek od zoupa » 20.01. 2015 18:36

Netopýr píše:
Yanek píše:Mihalič byl jako major a ZVT ještě v roce 1980 na útvaru. Sloužil jsem tam jako vojcl 1978-80. Báli se ho všichni, ale já nějak nevim proč. Von sice řval a pouštěl hrůzu, ale já nezažil, že by někdo dostal pár vostrejch nebo něco tak. Já pár průserů udělal a vždycky mne seřval a tim to skončilo. A když se rozkecal (já byl posledního půl roku provianťák na Sv. Tomáši, takže jeho člověk) tak vyprávěl zajímavý věci.
Předpokládám, že v letech 1978 až 1980 jsi nastoupil nejprve do Třebotovic na prapor a pak jsi sloužil na Sv. Tomáši na rotě. Takže, vzpomínka na majora Mihaliče je fajn, ale je potřeba rozlišovat mezi 155. radiotechnickým plukem Č. Budějovice a 53. radiotechnickým praporem Třebotovice. ;)
P.S. Kdyby si na něho, či na další "veterány" 155. rtp v Budějkách, chtěl někdo zavzpomínat. :lol:
Tak já si trochu zavzpomínám! Já jsem tam sloužil 1964-66 ve spoj.dílně jako telef.mechanik.Na Mihaliče se moc dobře pamatuji ale to byl kapitán takže moc hodností za tu dobu nepobral.Je pravda co zde popisuješ o tom jak seřval pomalu každého na potkání,takže když ho člověk potkal někde venku tak bylo záhodno se mu obloukem vyhnout protože jsi nikdy nevěděl jakou má náladu.Když mněl DVT tak to byla akce "jehla" zašíj se kdo můžeš,protože ten když vletěl na rotu tak to byl vždy rachot! Auto náčelníkem byl mjr.Chytil To byl takovej rozumnej chlap zato jeho zástupce npor.Leher ten uznával jen řidiče. A pak mi jěště utkvěl v paměti náčelník dílny KRAS o něm se říkalo,že je to veterán z Korejské války.
Já jsem 1rokem byl na provozní rotě kde velel kpt.Bureš to byl celkem fajn chlap takže pokud jsi nedělal moc velké průšvihy tak to bylo fajn.
2.rokem nás převeleli na velitelskou rotu které velel kpt.Kučera Drahoš. Mněl přezdívku "Meky" jak vznikla nevím.To byl takovej rapl.že jsem od té doby většího nepotkal! Ten byl schopen přijet na svém moped Stadionu na rotu treba v 9večer a nejdříve seřval kluky na bráně a pak tryskem pádil na rotu ale to většinou kluci volali DRJednou to ale nějak nestihli a tak když dorazil na rotu tak u DR zvonil telefon tak se na něj vrhnul a tam se ozvalo:Bacha Meky jede na rotu! To byl pak rachot. Pak znedání na jaře 1966 zmizel a nikdo nevěděl kam a proč.Náčelníkem spojení byl mjr.Srnský pod něhož spoj.dílna spadala.Ten mezi se mezi ty lampasáky vůbec nehodil protože to byl člověk. Taky jsme mu říkali "tatík" ten když mněl někoho potrestat tak mu to mohlo srdce utrhnout.Měl jsem nějaký průšvih a on si mně zavolal a na jeho slova nezapomenu:"člověče vojáku co mi to děláte vždyť já vás budu muset potrestat" tak jsem dostal 3dny zaracha.Jeho zástupcem byl npor.Černý s tím už to taková pohoda nebyla.Náčelníkem spoj.dílny byl rtm.Ščástka a s ním to byla dobrá vojna.My jsme 2xročně objížděli všechny hlásky a že jsme jich měli! Jen na okraj:trestná hláska byla Myslivna a z rot Sv.Tomáš.
Od N.Bysřice až po Č.Žleby.To byla nádhera a tak jsem díky tomu poznal Novohradské hory a část Šumavy o těchto"výletech" by se toho dalo napsat strašně mnoho.U tohoto útvaru byl volejbalový oddíl za který jsem hrál.Velel tomu npor.Ernekr dál tam hrali npor.Černý,npor.Ječmínek a pak mi VZS a tak komunikace na hřišti byla dost srandovní ale je pravda,že oni z toho nikdy nic nedělali.
Tak to jsou vzpomínky jen ve zkratce,ono se po těch letech toho člověku z hlavy dost vytratí!

brno1111
Začínající uživatel

VÚ 1738 Třebotovice

Příspěvek od brno1111 » 26.03. 2019 03:10

Ahoj,
je tady někdo kdo, zde sloužil v letech 1977 až 1979?
Máme také vlákno na stránkách www.vojensko.cz .
Kontakt mobil: 602594725
Sloužil jsem na VS jako operátor VOZDUCH-2B.

brno1111
Začínající uživatel

Příspěvek od brno1111 » 27.03. 2019 01:42

Major Michalič sloužil na sále ješte sloužil Šafanda,Eibl,Skřivánek

zoupa
Začínající uživatel

Příspěvek od zoupa » 13.04. 2019 15:39

Netopýr píše:
25.04. 2014 09:51
Zdravím,pane kolego,ale nějak mi ten tvůj příspěvek nesedí! 155.rádiotechnický pluk v Č.Budějovicích byl zrušen 1.9.1961 a místo něj byl vytvořen 53. rádiotechnický prapor se sídlem Č.Budějovice Planá! Takže se jedná o stále stejný útvar akorát místo pluku je to prapor! To byly 60léta když jsem tam sloužil. Později, tuším 70léta,se to vše přestěhovalo do Třebotovic.

Netopýr
Šéfmoderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopýr » 13.04. 2019 19:11

zoupa píše:
13.04. 2019 15:39
Zdravím,pane kolego,ale nějak mi ten tvůj příspěvek nesedí! 155.rádiotechnický pluk v Č.Budějovicích byl zrušen 1.9.1961 a místo něj byl vytvořen 53. rádiotechnický prapor se sídlem Č.Budějovice Planá! Takže se jedná o stále stejný útvar akorát místo pluku je to prapor! To byly 60léta když jsem tam sloužil. Později, tuším 70léta,se to vše přestěhovalo do Třebotovic.
Já jsem pouze reagoval na mjr. Mihaliče, který byl také uveden v seznamu u 155. rtp jako poručík. ;) Proto jsem upozornil na "topic" o historii pluku, který zpracoval kolega "Teka". :) Nic víc. :o

Odpovědět

Zpět na „Hledám lidi. Zn.: "Služba v PVOS"“