23. provozní prapor (VÚ 2763) - Žatec

Potřebujete najít někoho, kdo s Vámi sloužil u některého útvaru či jednotky vojsk PVOS? Tak to zkuste zde! Pro prvotní kontakt a výměnu informací...

Moderátor: Netopýr

Odpovědět
Návštěvník

Re: 23. provozní prapor (VÚ 2763) - Žatec

Příspěvek od Návštěvník » 26.11. 2017 15:11

To "mertík".
Ahoj volam sa Robo Benedek slúžil som tam aj ja od oktobra 1981 do oktobra 1983 ako vodič jazdil som na PV3S vyklápačke možno si ma pamätáš PHM-kára v autoparku robil Augustín Motýl potom aj on chodil s autobusom bol to moj ročník tu mam mail: robike17@azet.sk ked chceš tak mi napíš ja si ťa pamätám. Čau

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 26.11. 2017 15:13

Ahoj volam sa Robo Benedek slúžil som tam aj ja od oktobra 1981 do oktobra 1983 ako vodič jazdil som na PV3S vyklápačke možno si ma pamätáš PHM-kára v autoparku robil Augustín Motýl potom aj on chodil s autobusom bol to moj ročník tu mam mail: robike17@azet.sk ked chceš tak mi napíš ja si ťa pamätám. Čau

robike17
Začínající uživatel

Příspěvek od robike17 » 26.11. 2017 16:19

Zdravím všetkých! Ja som tu slúžil v rokoch 1981-1983 ako vodič. Bola to dosť dobrá vojna, len ďaleko od domova. Ja som bol z Blavy.
Pamätám, ako sme sa zozbierali a hrali fotbal proti futbalistom z tej istej roty, vyhrali sme 3:0 a to hrali 2.ligu!!! :)
1981-1983.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Fero
Pokročilý uživatel

Příspěvek od Fero » 29.11. 2017 18:15

Spomenul som si ešte na desiatnika "KEBÍSKA". Bol to najlepší poddôstojník na rote. Na čokoľvek sme sa ho opýtali, vždy nám na všetko odpovedal. Nikdy sa nad nás nepovyšoval. Nikdy na nás nekričal, a nenadával nám do zobákov. Nepil, nafajčil, vždy niečo študoval. Bol to jednoducho "PÁN DESIATNIK", vždy inteligentný a slušný. Všetci sme ho mali radi. Volali sme ho "Kebís". Podobný bol aj čatár Vančura, len bol trochu prísnejší. Najprísnejší poddôstojník bol čatár Aujeský. Spomínam si ešte na čatára Kmoníčka, robil šoféra veliteľovi divízie.
Na RUTe robil tiež desiatnik Palupa. Ten sa preslávil mazáckímy pochvalami. Tá pochvala pozostávala z toho, že štyrmi prstami ruky vám brnkal po uchu. Robil to asi minútu, takže vám drnčala celá hlava. Ale zvykli sme si na to, a keď sa na nás "vyřádil", potom sa s ním dalo celkom dobre porozprávať. Mojim suprákom bol slobodník Arpád Žák zo Selíc. Bol to tichý chlapec, ale všetko my na kresliarni poukazoval a vysvetlil, veľa som sa od neho naučil.

Fero
Pokročilý uživatel

Příspěvek od Fero » 05.12. 2017 21:51

Teraz by som chcel trochu odbočiť od vojenskej tematiky. Keďže mám už pomaly šesťdesiat rokov venujem sa aj takýmto veciam. Veľmi rád chodím na ryby a hlavne na kaprov. Mám dobrého kamaráta z ktorým tvoríme carp tým. Chodíme na rieku Váh. Neuznávame ryby chytené na súkromných revíroch. Uznávame len ryby chytené na tečúcich vodách. Dajú sa tu nachytať aj takéto kapry. :shock:
DSCN8470 (FILEminimizer).JPG
DSCN8465 (FILEminimizer).JPG
DSC_8566 (FILEminimizer).JPG
20170923_181616 (FILEminimizer).jpg
P.S. Boli to kapry od 17 do 20 kg. Samozrejme boli všetky pustené späť do Váhu.

LAMBOS11
Začínající uživatel

Vzpomínka na vojnu...

Příspěvek od LAMBOS11 » 08.02. 2018 14:36

Sloužil jsem v roce 1977-1979. Náhodou jsem objevil toto fórum. Jmenuji se Ch. Chatzisavas. Jsem řecké národnosti a žiju v Řecku od roku 1982. Byl jsem jeden z mála Řeků, možná jediný, který sloužil v ČSLA. Narukoval jsem do Žatce k VÚ 2763 (RTZ), a hned po přijímači mě odveleli na letiště k pracovní četě. Za 3-4 měsíce zjistili, že nemám prověrku, tak mě šoupli zpátky na rotu, a posílali mě na štáb divize pomáhat do důstojnické jídelny. Po 2-3 měsících mě zase kvůli prověrce stáhli, a udělali ze mě správce autoparku a kotelníka. Celkově jsem měl dobrou vojnu, ve srovnání s jinými. Nevzpomínám si na jména dalších spolubojovníků, ale přidám alespoň nějaké fotky z autoparku. :)
35.jpg

rasputin
Začínající uživatel

Re: Vzpomínka na vojnu...

Příspěvek od rasputin » 03.08. 2019 15:52

LAMBOS11 píše:
08.02. 2018 14:36
Sloužil jsem v roce 1977-1979. Náhodou jsem objevil toto fórum. Jmenuji se Ch. Chatzisavas. Jsem řecké národnosti a žiju v Řecku od roku 1982. Byl jsem jeden z mála Řeků, možná jediný, který sloužil v ČSLA. Narukoval jsem do Žatce k VÚ 2763 (RTZ), a hned po přijímači mě odveleli na letiště k pracovní četě. Za 3-4 měsíce zjistili, že nemám prověrku, tak mě šoupli zpátky na rotu, a posílali mě na štáb divize pomáhat do důstojnické jídelny. Po 2-3 měsících mě zase kvůli prověrce stáhli, a udělali ze mě správce autoparku a kotelníka. Celkově jsem měl dobrou vojnu, ve srovnání s jinými. Nevzpomínám si na jména dalších spolubojovníků, ale přidám alespoň nějaké fotky z autoparku. :)
35.jpg
Ahoj, volám sa Jozef Kapusta. Na rote som bol 1978-1980. Chodil som občas na stráž do autoparku. Aj ja som bol na letisku na výcvik, hneď ako som nastúpil na vojnu. Bývali sme u Baterky. Vedla bola Krčma a do nej chodil kpt. Verner. On býval kúsok za rohom, kde boli kasárne. Určite sme sa stretli.
Volali ma Kapustin A potom Rasputin lebo som stále púštal v rozhlase na rote pieseň Rasputin. Chodil som aj do "šmejkalových lázni" (do basy) na stráž. Ak sa mi podarí, pošlem sem nejaké foto. Potom sleduj rasputin píše.
Ak môžeš tak odpíš na jozo27@centrum.sk

rasputin
Začínající uživatel

Příspěvek od rasputin » 03.08. 2019 15:57

Ahoj Fero, dík za foto. Tie ryby sú nádherné.Kapustin. / rasputin /

Odpovědět

Zpět na „Hledám lidi. Zn.: "Služba v PVOS"“