71.plrb 8.plro - Byšice

Potřebujete najít někoho, kdo s Vámi sloužil u některého útvaru či jednotky vojsk PVOS? Tak to zkuste zde! Pro prvotní kontakt a výměnu informací...

Moderátor: Netopýr

Odpovědět
Pablo
Začínající uživatel

71.plrb 8.plro - Byšice

Příspěvek od Pablo » 28.01. 2011 13:40

Roky 1982-1984. Nájdem nejakého spolubojovníka? ;)

Jožo
Začínající uživatel

Re: 71.plrb 8.plro - Byšice

Příspěvek od Jožo » 09.01. 2017 22:25

Pablo píše:Roky 1982-1984. Nájdem nejakého spolubojovníka? ;)
Ahoj!
Hlásí se spolubojovník tohoto nezapomenutelného útvaru.
Jak se slyšíme?... :D

dědaOlda

Příspěvek od dědaOlda » 04.02. 2017 15:56

Ahoj kluci. Oba vás zdravím. Sloužil jsem v Byšicích, ale v létech 1962 - 1964. V roce 1963 jsem byl 7 měsíců v Přehvozdí. Velice rád vzpomínám. Byl jsem u 2. roty. Velitel oddílu kpt. Sekanina. Nemůžu si vzpomenout na jméno velitele roty. Velitele čet: por. Vlček, npr.Coufál a j. Bohužel nemohu navázat žádné kontakty se svými spolusloužicími. Pokud si vzpomenete a najdete trochu času, přiblížte mi prosím ještě nějaká jména. Podoby znám, ale bohužel ta jména už vypadavají. Takže vás zdravím a přeji hodně zdaru a hlavně zdraví. Olda.

Jožo
Začínající uživatel

Příspěvek od Jožo » 04.02. 2017 20:50

dědaOlda píše:Ahoj kluci. Oba vás zdravím. Sloužil jsem v Byšicích, ale v létech 1962 - 1964. V roce 1963 jsem byl 7 měsíců v Přehvozdí. Velice rád vzpomínám. Byl jsem u 2. roty. Velitel oddílu kpt. Sekanina. Nemůžu si vzpomenout na jméno velitele roty. Velitele čet: por. Vlček, npr.Coufál a j. Bohužel nemohu navázat žádné kontakty se svými spolusloužicími. Pokud si vzpomenete a najdete trochu času, přiblížte mi prosím ještě nějaká jména. Podoby znám, ale bohužel ta jména už vypadavají. Takže vás zdravím a přeji hodně zdaru a hlavně zdraví. Olda.
Ahoj Oldo!
Jsem rád, že se přihlásil další absolvent Byšic.
Bohužel tě asi nepomůžu, neboť jsem se narodil v roce 1965, čili v Byšicích jsem sloužil cca dvacet let po tobě.
Takže jsi sloužil v Byšicích asi hned, co to tam vybudovali? Jakou jste tam měli výzbroj a co si přímo vykonával ty?

děda Olda
Začínající uživatel

Příspěvek od děda Olda » 06.02. 2017 12:38

Ahoj Jožo!

Díky za odpověď, jsem rád, že jsi se ozval. Je to jak píšeš.
Přišli jsme do nových kasáren,ještě jsme prováděli nějaké uklídové práce. Byli jsme vyzbrojeni systémem S-75 Dvina. Já jsem dělal přímo v Byšicích poddůstojnickou školu a pak velitele družstva u 2. roty (palebňáků).
Takže jsme obsluhovali rakety (plnění okysličovadlem a nabíjením na rampu) a všechno kolem odpalovacích zařízení (příprava k odpálení) apod. Byla to doba, na kterou celkem rád vzpomínám. Byli jsme dobrá parta. Bohužel časem se vytratily kontakty, a už i někteří kamarádi odešli.
Asi kolem roku 2003-2004 jsem jel pracovně kolem, tak jsem se tam zastavil. Šel jsem k brance u vchodu do objektu "B" a zahlédl jsem tam nějaké lidi. U plotu bylo tlačítko zvonku, tak jsem to zkusil. Přišel pán kolem čtyřicítky a když jsem mu řekl, že jsem tu sloužil, tak mě pozval dál. Byla tam asi jeho manželka a ještě starší pán. Měli psa a viděl jsem tam také prase. Řekli mi, že se tam občas někdo z bývalých vojáků zastavi, že jim to nevadí a jsou i rádi, že si s někým popovídají.
Objekt "B" je celkem zachvalý. "C" je zlikvidované, tam jsem bohužel nebyl, protože mne dosti tlačil čas. Nevím, jestli tam ti lidé jsou někým dosazení, ale mě řekli, že je to teď jejích. Jinak les je to od té doby, co jsem tam sloužil, vzroslý a jakoby zanedbaný. U bývalého vchodu ještě stálo torzo boudy na úschovu kol a motorek, kterými někteří vojáci z povolání dojížděli do kasáren. Tak jse se rozloučil s tím, že se mám kdykoliv stavit, až zase pojedu kolem. Snad to ještě vyjde. :)
To je ode mne asi všechno. Pokud by ses něco dověděl, tak napiš. Ty jména, která jsem uváděl, už tam asi za Tebe "nefigurovala"? ;)
Tak se měj hezky, přeji hodně zdraví.
Olda.

Jožo
Začínající uživatel

Příspěvek od Jožo » 08.02. 2017 18:11

Oldo, tak to si měl stejnou funkci jako kolega Pablo, ten byl taky velitelem palebního družstva.
Ze starších lampasáků bys mohl znát nějakého Suchánka, sloužil tam do šedesátého osmého, pak nesouhlasil se vstupem vojsk VS a vylili ho. Bydlel na Vysoké Libeni. Možná by tam za tebe mohl být Občanský zaměstnanec - nějaký Brandýský, to byl starej chlap, už za mě a byl tam dost dlouho. Potom tam byl výkonný praporčík, jmenoval se Gilich, vypadalo to, že tam je dlouho. Jinak na jiného starousedlíka si nevzpomínám, lampasáci se tam dost střídali, přišli, absolvovali střelby v Rusku, povýšili a šli jinam.

děda Olda
Začínající uživatel

Příspěvek od děda Olda » 14.02. 2017 18:43

Ahoj Jožo!
Toho Suchánka jsem asi znal. Mám za to, že byl velitelem 3. roty (PLDvK 30mm). A Brandýský byl velitelem 2. roty. Měl mopeda, a na něm jezdil z "béčka" do kasáren. Jako civilní zaměstnanec tam zůstal jeden záklaďák, který se tam oženil. Jednou nás také vzali do Vitany na exkurzi. No, na pivo to bylo dosti daleko, když si vzpomenu na tu cestu z vesnice do kasáren, vyjdeš na kopec a za ním se objeví zase další.
Ale byli jsme mladí. :lol:
Aspoň je na co vzpomínat Jen mě mrzí, že se vytratily kontakty. :(
Tak se zatím měj hezky.
Zdraví Olda. :)

Jožo
Začínající uživatel

Příspěvek od Jožo » 17.02. 2017 22:19

Z Byšic to bylo do kasáren cca 6 km. Chodili jsme tam na vlak. Když se někam jelo, a občas na pivo. Častěji jsme chodívali na Vysokou Libeň, to bylo tak 3 km. Pěknej kulturák a dobrý černý pivo :lol:
Do Vitany jsme zase chodívali na sobotní brigády. Dostali jsme se ven, a alespoň byla nějaká kultura s civilama ;)
Kam jste chodili na vycházky vy, vzpomeneš si?

děda Olda
Začínající uživatel

Příspěvek od děda Olda » 27.02. 2017 16:51

No, já jsem tam v blízkém okolí moc nebyl. Snad ve Vysoké Libni, Mělnickém Vtelnu nebo Hostíně. Ale celkem často jsme jezdívali do Mělníka a nebyl zas tak veliký problém dostat se na průběžnou vycházku do Prahy. Samozřejmě to až pak později.
Přijímač jsme měli v Horních Počernicích, protože ještě dodělávali kasárna. Pak jsme se nastěhovali, a hned tam udělali PŠ-ku, kterou jsem též absolvoval. Tak to na vycházky nebylo moc času (skoro vůbec ). Potom jsem 2 nebo 3 měsíce sloužil, a následně mě zase převeleli s našima bažantama do Přehvozdí, kam přemistili PŠ. Já jem tam byl jako velitel družstva. To byly "zlaté časy"! Poměrně dost volna. Měli jsme tam výbornou kapelu, která byla v okolí znamá a jezdívali jsme po vesnicích hrávat.
No, a po sedmi měsicích jsme se vrátili na svoje oddíly a "za pár" jsem šel domů.
Takže v Přehvozdí už bylo toho pivka více. Ať tam, nebo tam, všude jsme byli dobrá parta. Žádné šikanování mezi námi nebylo, takže si nestěžuji.
Mějte se borci, a ať se daří. :lol:
Olda

dachna

Příspěvek od dachna » 09.08. 2018 16:23

Ahoj,
zabrousí sem někdo, kdo sloužil v Byšicích mezi roky 1983 - 1985?
"Dachna"

p12 tono

Příspěvek od p12 tono » 20.01. 2019 12:52

Ahoj, sluzil som na RL P-12. 1984-1986.

Josef M.

Příspěvek od Josef M. » 01.08. 2019 19:33

To "p12 tono"
Ahoj! Ty budeš určitě Tono Kostolanský. Můj ročník. Na P12 by s tebou Jirka Rypl ??
Já jsem Josef Mezera - PHM , KTS , a panskej kočí :-))
Ozveš se??

tono p12

Příspěvek od tono p12 » 03.12. 2019 20:23

Ahoj sluzil som na p12 najskor s Dusanom Kozakom potom s ROSSMULEROM spagat s Krculom na teba si spominam phm daval si mi naftu Rypl nebol na p12 a Kostolansky bol kotolnik ja som Tono Blaško

Josef M.

Příspěvek od Josef M. » 09.12. 2019 18:05

[quote="tono p12" post_id=4288 time=1575400981]
Ahoj sluzil som na p12 najskor s Dusanom Kozakom potom s ROSSMULEROM spagat s Krculom na teba si spominam phm daval si mi naftu Rypl nebol na p12 a Kostolansky bol kotolnik ja som Tono Blaško
[/quote]

Jo to máš pravdu. Rypl byl spolus Gulašim v tom elektrobordelu za garážema s uloženkama.
Kozák byl můj ročník, Kostolanský byl topič, ale taky se motal okolo radarů, nebo dízlů?
Ty si byl jakej ročník, s kterýma klukama? Na P12 byl veget, byli jste mimo kasárna, ikdyž blízko.
Můj ročník byli: Rypl, Piskora - výstroják, Motyčka-psovod, Bardijovský, Masay, Kišev - kobyly, Czere-chemik, atd.

Odpovědět

Zpět na „Hledám lidi. Zn.: "Služba v PVOS"“