Palivové hospodářství na letišti

Technická a opravárenská činnost, radiotechnické zabezpečení, řídící létání, letovodi a jejich činnost na věžích a naváděcích stanovištích, palivové hospodářství, stravování pilotů v tzv. "el-normách", obsluhy systémů letišť...

Moderátor: Netopýr

Odpovědět
Netopýr
Šéfmoderátor
Kontaktovat uživatele:

Palivové hospodářství na letišti

Příspěvek od Netopýr » 09.03. 2009 20:54

Neodmyslitelnou součástí každého letiště - vojenského nevyjímaje - je tzv. palivové hospodářství, které tvoří především sklady ALPH (armádních leteckých pohonných hmot), produktovody, stáčiště, cisterny a hlavně lidé, bez nichž by žádný letoun nikdy nezvlétnul.
doplnovani_lph_01.jpg
Zdroj: Archiv CS PVO
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MilošMalý
Začínající uživatel

Re: Palivové hospodářství na letišti

Příspěvek od MilošMalý » 19.02. 2013 20:56

Dobrý den, jmenuji se Miloš Malý a sloužil jsem jako voják z povolání v hodnosti nadporučík u 23. letištního praporu (23.lpr) resp. VÚ 8682 Žatec (zabezpečení 11 slp. Žatec) ve funkci důstojník služby PHM, později náčelník služby PHM od roku 1984 do roku 1999, poté jsem byl přložen k letištnímu praporu v Brně. Pokud by měl někdo zájem o informaci k palivovému hospodářství 23. lpr. Žatec, můžu poskytnout: mmmalym@centrum.cz

Netopýr
Šéfmoderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové hospodářství na letišti

Příspěvek od Netopýr » 20.02. 2013 00:34

MilošMalý píše:Dobrý den, jmenuji se Miloš Malý a sloužil jsem jako voják z povolání v hodnosti nadporučík u 23. letištního praporu (23.lpr) resp. VÚ 8682 Žatec (zabezpečení 11 slp. Žatec) ve funkci důstojník služby PHM, později náčelník služby PHM od roku 1984 do roku 1999, poté jsem byl přložen k letištnímu praporu v Brně. Pokud by měl někdo zájem o informaci k palivovému hospodářství 23. lpr. Žatec, můžu poskytnout: mmmalym@centrum.cz
Nazdar, inženýre! ;)
Konečně zase nějaký "žatečák" a dokonce přímo "korejec". :lol:
Jestli se chceš rozepsat o "třiadvacítce", tak můžeš tady: http://forum.presscont.eu/forum/viewtop ... f=65&t=170 .
P.S. Mrkni se i do "přehledu" funkcinářů praporu, a učitě se tam najdeš! :)

Odpovědět

Zpět na „Pozemní zabezpečení SL“