Jak používat fórum?

Základní informace pro všechny uživatele o působení na tomto fóru, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Moderátor: Tyratron

Zamčeno
Netopýr
Šéfmoderátor
Příspěvky: 842
Registrován: 06.02. 2008 17:48
Bydliště: Markrabství moravské
Kontaktovat uživatele:

Jak používat fórum?

Příspěvek od Netopýr » 19.02. 2008 11:43

Vítejte na fóru! :lol:
Nacházíte se na jediném místě českého a slovenského internetu, které se zevrubně a komplexně věnuje problematice protivzdušné obrany v bývalém Československu. Zabýváme se zde převážně "Protivzdušnou obranou státu", známou pod zkratkou PVOS a také její menší, ale zato mobilnější "sestrou" - "Protivzdušnou obranou pozemních vojsk", známější pod zkratkou PVO PV nebo PVOV.
Autoři tohoto webu si kladou za cíl, aby se zde virtuálně setkávali lidé, kteří v menší či větší míře spojili své profesní i osobní životy s těmito zvláštními složkami bývalé ČSLA. U mnohých se často jednalo o celou dobu aktivní služby v armádě, tedy od vyřazení ze školy až po odchod do důchodu! Proto si myslíme, že takové specifické armádní celky, jakými PVOS a PVO PV bezesporu byly, si vyžaduje i bližší přístup. My jsme zvolili formu ojedinělého projektu a tím je vznik tohoto fóra.
Zejména PVOS působila v době společného státu Čechů a Slováků, tedy Československa, celostátně. Proto se budeme věnovat i útvarům a jednotkám, které byly dislokovány na území dnešní Slovenské republiky. Věříme, že sem najdou cestu i bývalí "pévéošáci", kteří po rozdělení ČSFR zůstali takříkajíc za řekou Moravou!
Také PVO PV či PVOV prošla, zejména po listopadu 1989, velkými redislokačními a reorganizačními změnami. Mnohé protiletadlové pluky byly převeleny z Čech na Slovensko a později se staly součástí PVO samostatné Slovenské republiky. Za dobu své existence měla PVO PV své útvary a jednotky dislokované v slovenských posádkách, ale v podstatně menším měřítku.

Jelikož při každé registraci se zobrazují Pravidla používání a chování na tomto fóru, a každý z Vás má či měl možnost se s nimi seznámit, chtěli bychom jen doplnit, že administrátoři a moderátoři zde nebudou fungovat pouze v roli nějakých cenzorů! Ovšem, pokud se zde vyskytnou nějaké hrubé a urážlivé příspěvky či nevhodné přílohy - tak je budou okamžitě mazat!!!
Při opakujících se snahách o takovouto činnost, může být dotyčnému uživateli dočasně či natrvalo zakázán přístup do fóra!!!
Věříme, že takováto opatření chápete a oceňujete naši snahu o zachování vysoké úrovně zde publikovaného obsahu, ať už písemného či obrazového.

Pokud si nevíte s něčím rady, použijte nejprve naše FAQ alias nejčastěji frekventované otázky a pokud zde nenajdete odpověď, neobávejte se nás zeptat prostřednictvím dostupných kontaktů.
Tak a to by bylo na úvod asi vše.

Přejeme Vám příjemně strávený čas na této adrese a budeme rádi, když se sem budete opětovně vracet za novými informacemi, kontakty na staré i nové kamarády a přátele, nebo zde přidáte svoje příspěvky... ;)

Váš kolektiv administrátorů a moderátorů.

Tyratron
Administrátor
Příspěvky: 67
Registrován: 06.02. 2008 17:11
Bydliště: Czechoslovakia
Kontaktovat uživatele:

Portál a fórum - oddělená registrace

Příspěvek od Tyratron » 25.02. 2008 17:24

Určitě jste si všimli, že pro každou platformu je nutná samostatná registrace. ;) Redakční systém, na kterém běží portál sice obsahuje phpBB fórum, ale ve verzi 2. Navíc notně okleštěné o řadu potřebných funkcí. Naše samostatné fórum běží na poslední verzi phpBB3 OLYMPUS. Pro lepší správu obou systémů a jejich větší bezpečnost jsme proto zvolili tuto variantu.
Pokud tedy chcete přispívat a publikovat na portálu a zároveň diskutovat na fóru, zaregistrujte se (klidně pod stejnými nicky a hesly) v každém z nich. Databáze jsou také oddělené! :o Samozřejmě je jen a jen na Vás, jestli tak učiníte na obou platformách nebo si vyberete pouze jednu z nich. :lol:
Každopádně Vám přejeme "šťastnou volbu" a příjemně strávený čas na stránkách "Československá PVO 1950-1992".

Společná administrace portálu a fóra

Zamčeno

Zpět na „Vítejte a začněte nejprve zde!“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host