82.plrb - Pístov u Jihlavy

Potřebujete najít někoho, kdo s Vámi sloužil u některého útvaru či jednotky vojsk PVO PV? Tak to zkuste zde! Pro prvotní kontakt a výměnu informací...

Moderátor: Netopýr

Odpovědět
Vlado Hano

Re: 82.plrb - Pístov u Jihlavy

Příspěvek od Vlado Hano » 05.10. 2015 10:30

To "svasta".
Pravdepodobne si slúžil v týchto kasárňach: http://www.vojensko.cz/kasarna-vu-6195-jihlava?image=12
Ja som tam bol v rokoch 1977 až 1978. Bol som na Top-ke , rota 06. Veliteľ roty bol kapitán Thodor. Až vďaka Tebe som si spomenul na veliteľa útvaru, no za mojich časov bol Kotešovec nadporučík.

Sláva

Příspěvek od Sláva » 12.03. 2016 14:58

To "svasta"
Ahoj. Pamatuji se na Tebe. Jsi na druhé fotce vedle Šimulčíka. Byl jsem taky na 6. rotě ve Velkejch kasárnách. Nastoupil jsem po Brandýsovi na vyprošťováka. Na TOPce jsme dělali přechody na rakeťákách. Tam kde stával můj vyprošťovák je dnes dálnice, a z autoparku zbyla jen půlka. Kdo jste byli na 6. rotě 1980-82 ozvěte se.
a.dob(zavináč)seznam(tečka)cz
Fotky: http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Vojna/#
P.S. Pamatuji kpt. Veselého zvaného Gogo. :)

Vlado M.
Začínající uživatel

Příspěvek od Vlado M. » 07.04. 2016 02:14

Nazdar chlapi!
Nasiel som toto forum prave teraz nahodu, ked som hladal info o VU 3686, kde som sa zastavil 3.4.2016.
Uz dlhe roky som sa chystal zajst si na Pistov, pozret ako to tam vypada a zaspominat si na tie chvile stravene v tychto kasarnach, kam som nastupil skoro rano 28.9.1989.
Spominam si stale na ten den, akoby to bolo vcera. Pri prijimani na stabe v prvom baraku, kde nam kontrolovali doklady a pov.rozkaz, si ma podal nprap.Bursik /sef autoparku/ vynadal mi, ze preco som taky maly, ked mi bola pridelena Tatra 138. Ked sa postavil, bol este o pol hlavy nizsi ako Ja, tak som mu povedal: neviem kto z nas dvoch je mensi ... Islo ho rozhodit.
Nasledoval vystrojak, odovzdanie osobnych veci, sprcha, teplaky, osetrovna adt. Primac sme mali na druhom baraku rota 07 uplne hore. Velil nam por. Feranec /ak si dobre spominam/ a politruk bol por.Stloukal. Okrem inych tam bol aj nejaky Robo polrocak, blondak z BA, co nas mal na povel, velky Depesak a pohodak a este si pamatam na "des.Strejdu". Po primaci som tam zostal na Křk, to bola pohoda. Medzi tym sa zomlel 17.11.1989, nikto nevedel co bude, zostali sme zavrety v kasarnach a cakalo sa na povel. Po skonceni Křk 11.1.1990 som bol presunuty na prvy barak zase uplne hore, kde bola rota 24 znana ako Cina ... dost prudka zmena. Vacsina starych boli vychodnari.
Velil tam tomu vtedy nejaky kpt. Meno uz neviem, ale ten bol uplny pohodak. Velitelom nasej caty bol nejaky prap. Meno neviem, ale prezivku mal Merunka /cisty alkac/.
Po absolvovani kurzu PHM v Chlumci nad Cidlinou som robil pomocnika vykonaka, co bola docela ulievaren. Rano ked este vsetci spali na stab pre noviny a postu V3Skou co viezla ranajky, nazad gumackym autobusom, potom nastup ak som stihal /chcel/. Do obeda zasivaren v kancli, pisanie denneho rozvrhu, oddych a priprava na obed. Po obede odchod na stab nechat podpisat rozkazy pplk. Slavikovi /ktory bol asi klon Arnolda Schwarziho, kto si ho pamata, vie ... salutovali mu aj na 50m/. Potom nalepenie podpisanych rozkazov do knihy rozkazov, nejaka prechadzka mestom, akoze nutne nakupy pre rotu a poslednym autobusom navrat na Pistov. Do dnes mam este pribor, utierku aj usity futral z maskacov a antikorovy bager od supraka co odchadzal.
Boli vsak aj krusne chvile, ale po case clovek spomina uz len na to pekne.
Tak ak sa tu ukaze niekto kto bol v rovnakom case na Pistove, rad si popisem.
Vlado
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Bruno
Začínající uživatel

Příspěvek od Bruno » 25.07. 2016 12:06

Ahojte.
Toto forum som nasiel nahodou a nedalo mi, aby som nieco nevyhrabal .... :)
Je to uz strasne davno a nieco mi je tu zname a na kopec veci si uz neviem spomenut :(
Bol som u VÚ 9166 od 4/1988 do 1/1990 na baterii velenia. Druhy rok som bol "vykonak" ...
Davam sem nasu fotku niekedy z roku 1989 ... Hadam sem niekto zabludi a spozna sa, alebo niekoho z tej fotky.
Bruno
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Bruno dne 28.07. 2016 06:25, celkem upraveno 1 x.

Netopýr
Šéfmoderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopýr » 26.07. 2016 21:40

Bruno píše:Ahojte.
Toto forum som nasiel nahodou a nedalo mi, aby som nieco nevyhrabal .... :)
Je to uz strasne davno a nieco mi je tu zname a na kopec veci si uz neviem spomenut :(
Bol som u VÚ 9166 od 4/1988 do 1/1990 na baterii velenia. Druhy rok som bol "vykonak" ...
Davam sem nasu fotku niekedy z roku 1989 ... Hadam sem niekto zabludi a spozna sa, alebo niekoho z tej fotky.
Bruno
Jestli mohu požádat, tak tu fotku převeďte do JPG, a následně ji nahrajte do systému fóra! :)
P.S. PDF opravdu není vhodný formát pro fotografie. ;) Děkuji.

Standa64

Příspěvek od Standa64 » 11.09. 2016 12:08

To "Ladis"
Ahoj. Tiež som tam slúžil. Bol som na ČTZ ako "péhamák". Chodil som do raketoveho systému ako strážny.
Standa Fejercak.

zdendaa1
Začínající uživatel

Příspěvek od zdendaa1 » 27.11. 2017 14:19

Sloužil jsem na Pístově 1985-1987 na prvním baráku u "Čínanů" velitel mjr. Frenc. Naposledy jsem ho viděl v televizi, jako velitele městské policie Jihlava. Prožil jsem "výlet" do Ruska v roce 1986 na ostré střelby s asijskou úplavicí na konec. Měl jsem na starosti signální stěnu ve skladu raket.

Benkis69
Začínající uživatel

Příspěvek od Benkis69 » 22.04. 2018 03:07

Ahojte,
tiez by som chcel pozdravit spolubojovnikov z VU 9166, bateria velenia, 1988-1990. Napriek tomu, ze neviem, ci je toto forum este aktivne. Spoznal som sa na fotke, ktoru dal ako prilohu do svojho prispevku Bruno. Myslim ze mam niekolko fotiek, ktore prilezitostne pridam....dufam, ze sa v nich niekto tak isto spozna.
Niektori v tomto fore pisali, ze sa doba odvtedy zmenila, tak isto sa zmenili vsetci, ktori v tom obdobi sluzili vlasti (vtedy spolocnej).
Este raz pozdravujem vsetkych spolubojovnikov. Ak sluzil nietko v uvedenom obdobi u VU 9166, nech sa podeli so spomienkami na emailovej adrese: benkovsky@bgpartners.sk

Odpovědět

Zpět na „Hledám lidi. Zn.: "Služba v PVO PV"“